PRZEWODNIK KURSANTA OSK ELMOT

Ponieważ jesteś już Kursantem OSK ELMOT, zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby ułatwić sobie i nam rozpoczęty kurs prawa jazdy.

1. Nauka

Z uwagi na sytuację epidemiczną i sugestie naszych kursantów zdecydowaliśmy się na rzadsze organizowanie wykładów stacjonarnych. Najchętniej wybierana przez Was opcja to teraz samodzielna nauka. Rozwiązanie to przynosi wspaniałe efekty – dzięki niemu kurs trwa krócej, a liczba obowiązkowych egzaminów jest zredukowana.

  • - Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami, jakie od nas dostałaś/eś.
  • - Naukę online zacznij od ‘wykładów’, nie od ‘testów’ – to znacznie zwiększy Twoje szanse na zdanie egzaminu teoretycznego za pierwszym razem.
  • - Ćwicz regularnie.
  • - Gdy przerobisz cały materiał, przejdź do egzaminów.
  • - Jeśli w procesie nauki masz jakiekolwiek wątpliwości lub czegoś nie rozumiesz, napisz do nas lub zadzwoń. Przez cały czas zapewniamy naszym kursantom opiekę merytoryczną, a jeśli zajdzie taka potrzeba, także indywidualne korepetycje. Możesz także umówić się do biura na próbny egzamin. Zadowalające wyniki z pewnością dodadzą Ci więcej pewności siebie podczas egzaminu państwowego – tak – gdy będziesz gotowa/y, zapisz się w dowolnym WORDzie na egzamin teoretyczny.
  • - Załóż konto na stronie www.info-car.pl. Następnie zapisz się na egzamin https://info-car.pl/new/prawo-jazdy/zapisz-sie-na-egzamin-na-prawo-jazdy. Pamiętaj, aby wybrać opcję ‘egzamin teoretyczny’. Po zdanym egzaminie widzimy się na jazdach – najlepiej zadzwoń do nas i pochwal się zdaną teorią.

PS Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, zdana teoria jest ważna bezterminowo, co oznacza, że jak raz zdasz, to masz z egzamin teoretyczny z głowy.

Powodzenia!

2. Zapisz się na jazdy

Aby zapisać się na jazdy, trzeba skontaktować się z kierownikiem Szkoły (możesz także wysłać smsa: 691605010 lub maila: elmotlgiwice@gmail.com z prośbą o kontakt). Ważne jest, aby pierwszy ruch był wykonany z Twojej strony, kursantów jest wiele, więc trudno nam monitorować kto i kiedy zdał testy. Zajęcia praktyczne to minimum 30 godzin jazd. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji kursanta. Pamiętaj, że naszym celem jest nauczyć poruszania się po drodze, a nie tylko umożliwić zdanie egzaminu i posiadanie dokumentu prawa jazdy. Zalecamy zatem, aby nie przywiązywać się do samochodów, tras czy instruktorów, a skupić na poprawnej technice i bezpiecznej jeździe, aby w przyszłości zawodowo radzić sobie na drogach. Kurs prawa jazdy służy do przygotowania do „życia drogowego”. Naszym celem jest, aby wyszkoleni kierowcy godnie reprezentowali naszą szkołę, dawali dobry przykład innym uczestnikom ruchu, nie stwarzali zagrożenia i powiększali grono Świadomych Kierowców.

3. Po jazdach…

Gdy cykl jazd dobiegnie końca, czas na egzamin wewnętrzny praktyczny (teorię już zdałeś!). Egzamin wewnętrzny praktyczny jest obowiązkowy. W naszej szkole wewnętrzny był, jest i zawsze będzie nie tyle bezpłatną, co integralną częścią kursu prawa jazdy. Na egzamin umawiasz się z instruktorem, który wyznaczy Ci termin. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to znaczy zdasz egzamin wewnętrzny, instruktor podpisuje kartę przeprowadzonych zajęć i tym samym zgadza się na Twoje przystąpienie do egzaminu państwowego.

4. Egzamin państwowy

Konto na stronie www.info-car.pl już masz. Skorzystaj z niego i zapisz się na państwowy egzamin praktyczny. Zgodnie z umową, egzamin państwowy możesz zdawać na naszym samochodzie. O szczegóły pytaj w biurze.


Bezpiecznych dróg i powodzenia na egzaminie

OSK ELMOT!


Prawo Jazdy Gliwice

Prawo Jazdy Gliwice

OSK ELMOT, ul. Matejki 5
44-100 Gliwice
tel. 691 60 50 10

projektowanie stron www