PRZEWODNIK KANDYDATA NA KURSANTA


Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj nasz przewodnik, a rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Poniżej wypisane są czynności, które należy wykonać, aby zapisać się na kurs prawa jazdy kat. B w szkole jazdy ELMOT. Postępuj kolejno, zgodnie ze wskazówkami, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Krok numer 1

Skontaktuj się z kierownikiem OSK ELMOT

W pierwszej kolejności skontaktuj się z kierownikiem Szkoły Jazdy, Eweliną Myszkowską (691605010). Jeśli nie lubisz dzwonić, napisz sms z prośbą o kontakt, możesz również napisać do nas maila (elmotgliwice@gmail.com). Następnie wybierz się na badania lekarskie – możesz umówić się z dowolnym lekarzem medycyny pracy z uprawnieniami do badań kierowców. Przepisy regulują cenę badań: teraz wszędzie zapłacisz 200,-. Zdjęcia możesz zrobić u dowolnego fotografa – wyglądają teraz tak, jak te do dowodu i paszportu (potrzebujesz jednego). Dane kontaktowe do lekarzy dostaniesz podczas rozmowy z kierownikiem.

Krok numer 2

Załóż PKK


PKK – Profil Kandydata na Kierowcę to indywidualny numer nadawany każdemu kursantowi, który zawiera dane identyfikujące. Aby go uzyskać, należy zgłosić się do Wydziału Komunikacji (to, do którego urzędu musisz się udać, zależy od Twojego miejsca zameldowania*). Do Wydziału należy przynieść badania lekarskie i jedno zdjęcie, należy także wziąć ze sobą dowód osobisty**, na miejscu wypełnisz wniosek.


*Kandydaci zameldowani w Gliwicach muszą udać się do Urzędu Miasta przy ul. Zwycięstwa 21; mieszkańcy powiatu gliwickiego muszą udać się do Starostwa Powiatowego przy ul. Zygmunta Starego 17. Jeśli jesteś zameldowany gdzieś indziej w Polsce, a mieszkasz, uczysz się, pracujesz w Gliwicach zadzwoń do Wydziału Komunikacji o pomoc w wyrobieniu dokumentów (32-239-11-96 / 32-238-54-70 / 32-239-11-81 / 32-238-56-52).


**Jeśli jesteś niepełnoletni/a, poproś rodzica/opiekuna, aby poszedł z Tobą Wydziału Komunikacji (niech ma przy sobie zgodę na uczestnictwo w kursie i dowód osobisty). Ty weź ze sobą dowód tożsamości (może być paszport).

UWAGA! UWAGA! Jeśli jesteś 3 miesiące przed osiemnastką, możesz zgłosić się po PKK równo trzy miesiące przez osiemnastymi urodzinami! To znaczy, że mając urodziny 20 października, możesz zgłosić się do Wydziału dopiero 20 lipca.

Krok numer 3

Umów się do naszego biura (ul. Matejki 5, tuż przy rynku, boczna ul. Zwycięstwa, wejście obok pizzerii) dzwoniąc do Kierownika OSK, Eweliny Myszkowskiej: +48 691 60 50 10.


Złóż w biurze PKK oraz opłatę za kurs (ewentualnie podpisz umowę ratalną). Za pomocą PKK i numeru PESEL Twoje dane zostaną ściągnięte z systemu za pomocą specjalnego programu. Jest to podstawą do rozpoczęcia szkolenia i musi mieć miejsce przed rozpoczęciem zajęć. W biurze dostaniesz materiały szkoleniowe (podręcznik i testy, ewentualnie licencję na testy internetowe+aplikację).


Gratulujemy! Jesteś Kursantem w OSK ELMOT.

Zapoznaj się teraz z przewodnikiem przygotowanym specjalnie dla naszych Kursantów – znajdziesz go TUTAJ.

Prawo Jazdy Gliwice

Prawo Jazdy Gliwice

OSK ELMOT, ul. Matejki 5
44-100 Gliwice
tel. 691 60 50 10

projektowanie stron www