OFERTA - kurs na prawo jazdy Gliwice

Nasza szkoła specjalizuje się w szkoleniach kandydatów na kierowców na kategorię B, czyli samochód osobowy. Możesz także zapisać się na jazdy dodatkowe (uzupełniające), jeśli jesteś już po kursie (w naszej lub innej szkole), a nie masz jeszcze prawa jazdy.


Podstawowy kurs na prawo jazdy to 4h teorii i 30h jazd. Jeśli nie czujesz się pewnie, masz obawy co do swoich zdolności manualnych i technicznych, albo z góry zakładasz, że będziesz potrzebować więcej, niż 30h jazd, skorzystaj z naszych kursów rozszerzonych, których ofertę znajdziesz poniżej. Jeśli wciąż masz wątpliwości – zadzwoń do biura po poradę ☺ Jeśli masz inną propozycję – również zachęcamy do kontaktu!


KURS KAT. B
Kurs podstawowy – 4 h teorii, 30 h jazd
2800 zł
Kurs 40 godz. - 4 h teorii, 40 h jazd
3400 zł
Kurs indywidualny, ekspresowy
3800 zł
Do Góry

JAZDY DODATKOWE
Jazda dodatkowa (1 h.)
100 zł
Pakiet 10 godz.
900 zł
Pakiet 20 godz.
1600 zł

Płatność za pakiety z góry.

Do Góry

Szkoła jazdy ELMOT oferuje wszystkim swoim kursantom profesjonalne, bezpieczne i w pełni indywidualne szkolenie na prawo jazdy. Kurs kategorii B, czyli na samochód osobowy, ukończyło w ELMOCIE setki kursantów. Naszą działalność prowadzimy nieprzerwanie od 2002 roku, a od 2003 roku gromadzimy opinie naszych kursantów. Dzięki naszemu doświadczeniu udało nam się wyszkolić wielu kierowców, a o efektach naszej pracy świadczy ponad 500 pozytywnych opinii kursantów, które znajdziecie w dziale OPINIE.


Nasi kursanci cenią nas za zamiłowanie do pracy, spokój, cierpliwość i przyjazną atmosferę podczas jazd, wsparcie na każdym etapie szkolenia na prawo jazdy, złagodzenie stresu związanego z nauką jazdy nawet w trudnych sytuacjach życiowych (np. po wypadku), a nawet za przywrócenie wiary w siebie! Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym kursantom za tak miłe słowa. Nauczanie to nasza pasja i naszym szczerym pragnieniem jest, abyście wszyscy bezpiecznie i swobodnie poruszali się po drogach.


Nauka jazdy w OSK ELMOT to nie zwyczajne szkolenie w stylu zakuć-zdać-zapomnieć. Uczymy dokładnie, sumiennie, nie stosujemy zasady „skasować, wyjeździć, wypuścić”. To realna szkoła życia drogowego, która przygotowuje naszych kursantów do samodzielnej jazdy na drogach. Kurs prawa jazdy robi się w życiu raz. Nierzadko temu wydarzeniu towarzyszy duża dawka stresu. Aby jak najbardziej zminimalizować strach podczas samej nauki, a potem w czasie egzaminów, szkolimy w sposób indywidualny i otwarty (zawsze informujemy kursanta o postępach w nauce), w naszej pracy staramy się zawsze wychodzić z optymistycznym podejściem do kursanta, chwalimy za sukcesy podczas nauki, zwracamy uwagę na to, czego już się nauczyliśmy, a następnie na to, jakie techniki będziemy dalej doskonalić. Pozytywna motywacja przynosi efekty w postaci wielu zaufanych, zadowolonych kursantów, którzy z radością wspominają czas spędzony w OSK ELMOT, gdy już stają się kierowcami.


Jeden z ogromnych czynników stresowych pojawiający się podczas egzaminu państwowego na prawo jazdy udało nam się wyeliminować poprzez możliwość zdawania tego egzaminu samochodem, którym uczycie się jeździć w naszej szkole. Na egzamin praktyczny w WORD jedziecie dokładnie tym samym pojazdem, na którym zrobiliście cały kurs prawa jazdy w ELMOT Gliwice. Dzięki temu czujecie się o wiele swobodniej, bo znacie auto, którym będziecie egzaminowani. Szkola jazdy zapewnia Wam dojazd na egzamin, jak i powrót do domu, jeśli skorzystacie z darmowej opcji zdawania egzaminu na pojeździe ośrodka.


Nasze doświadczenie pozwala nam cierpliwie, rzetelnie i w przyjaznej atmosferze prowadzić zajęcia bez względu na to, czy jesteś naszym kursantem od początku, czyli na pełny kurs prawa jazdy i nie masz pojęcia o czymś takim, jak nauka jazdy, czy przychodzisz z innej szkoły, bo chcesz za pomocą jazd dodatkowych podszkolić się przed egzaminem w naszym ośrodku. Takie szkolenie uzupełniające na kategorię B prowadzimy dla wszystkich chętnych kursantów po zdanym egzaminie wewnętrznym. Każdego z radością weźmiemy pod nasze skrzydła, wystarczy się z nami skontaktować.


Jak zdać prawo jazdy – każdy prędzej czy później stoi przed tym wyzwaniem i zastanawia się, co może zrobić, by zwiększyć swoje szanse. Przede wszystkim trzeba zostać kursantem, a zanim do tego dojdzie, trzeba przejść kilka urzędowych procedur, które szerzej rozpisane są w naszym PRZEWODNIKU. Mawia się, że „najtrudniejszy pierwszy krok”, ale mając odpowiednią wiedzę i wsparcie merytoryczne gwarantujemy, że będzie o wiele łatwiej – wystarczy zapoznać się ze wspomnianym przewodnikiem kandydata, a zdecydowanie szybciej rozpoczniesz szkolenie na prawo jazdy.


W 2013 roku cała branża szkoleniowa przeszła ogromną transformację. Nauka jazdy od tamtej pory odbywa się na innych zasadach. Dla kursantów przede wszystkim zmieniły się testy – teraz obowiązkowo online (już nie na papierze) oraz ze zdecydowanie większej, stale zmieniającej się i aktualizowanej bazy. Obecnie pytań na egzaminie na prawo jazdy jest 32 (wiedza podstawowa, pytań 20, odpowiada się TAK lub NIE oraz wiedza specjalistyczna, pytań 12, należy wybrać odpowiedni wariant A, B lub C), jednak sama pula pytań egzaminacyjnych wynosi dziś 3268 i wszystkie je należy przerobić. Bez obaw – to prostsze niż się na początku wydaje.Szkoła jazdy ELMOT zawsze sprawdza najnowsze rozwiązania, a kierownik wybiera dla Was najlepsze materiały do nauki oraz zapewnia wsparcie merytoryczne przez cały czas trwania kursu.


PKK – ten enigmatyczny skrót kojarzący się z robieniem kursu prawo jazdy zaraz przestanie być Ci taki obcy. Właśnie wtedy, gdy wprowadzono nowe testy na prawo jazdy, Ośrodek Szkolenia Kierowców ELMOT w Gliwicach, jak i inne szkoły w Polsce, musiał dostosować się do nowych zasad przyjmowania kursantów na kurs prawa jazdy. PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę, to specjalny numer nadawany każdej osobie, która chce uzyskać prawko kategorii B. PKK wydawany jest w Wydziale Komunikacji na podstawie dokumentu tożsamości, zdjęcia, badań lekarskich i wniosku. Jako szkoła jazdy możemy przyjmować kursantów tylko na podstawie tego numeru – szczegóły wyrabiania Profilu również znajdziesz w naszym PRZEWODNIKU..


Sama nauka jazdy składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. O ile można ominąć przymus zdawania kilku egzaminów teoretycznych i ograniczyć je do jednego, to egzaminy praktyczne trzeba zdać dwa razy. Pierwszy egzamin praktyczny przeprowadzany jest w naszej szkole po zakończeniu całego kursu na prawo jazdy, jest to tak zwany egzamin wewnętrzny. Egzamin ten przeprowadzany jest na zasadach egzaminu państwowego. Sprawdzane są wtedy umiejętności kursanta, jego samodzielna jazda oraz to, czy jest gotowy na egzamin praktyczny w WORD. Zdarza się, że po pierwszym egzaminie wewnętrznym kursant sam czuje, że jeszcze nie jest gotowy i decyduje się na jazdy uzupełniające. Nie ma również powodów do zmartwień, jeśli wewnętrzny egzamin praktyczny zostanie oblany. Egzaminy wewnętrzne są integralną częścią kursu, w szkole jazdy ELMOT kursant nie ponosi za nie kosztów. Przy drugim podejściu na pewno się uda!


Czasami zdarza się tak, że nie można zdać – kolejne egzaminy państwowe robią się męczące. Kursant chce się poddać, bo nie widzi nadziei. ELMOT Gliwice ma ogromne doświadczenie w tzw. trudnych przypadkach. Wyszkoliliśmy setki kursantów od podstaw, ale tyle samo zrobiliśmy kursów dodatkowych pomagając kursantom w wypełnieniu braków w ich wiedzy w dziedzinie nauki jazdy. Jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym nie możesz rozpoznać, w czym tkwi Twój problem, przyjdź do nas – znajdziemy rozwiązanie. Sprawdź w naszych OPINIACH, ile osób przeszło podobną drogę podczas kursu na prawo jazdy i zobaczysz, że zawsze jest światełko w tunelu. Razem znajdziemy rozwiązanie, pod okiem czujnego specjalisty uzupełnisz swoją wiedzę i zdasz. Z naszego doświadczenia wynika, że nie ma rzeczy niemożliwych, z każdego zrobimy kierowcę.


Jak szybko zdać prawo jazdy – ten temat to już zupełnie odrębna sprawa. Czas w takim temacie, jak nauka jazdy, zależny jest wyłącznie od predyspozycji kursanta. Szybko nie równa się dobrze. Tempo nauki dostosowujemy do potrzeb kursantów – jedni uczą się szybciej, inni wolniej i to też jest okej. Przypominamy, że robiąc prawko w OSK ELMOT nie umawiamy się na metodę skasować-wypuścić. Szkoła jazdy, jak z samej nazwy wynika, ma kursantów nauczyć jeździć, więc uczymy się tak długo, jak trzeba. Zdajemy sobie również sprawę, że w życiu są różne sytuacje, które zmuszają nas często do zmiany decyzji czy działania szybciej niż byśmy sobie tego życzyli. Z tą myślą mamy w ofercie OSK ELMOT ekspresowy kurs na prawo jazdy szczególnie popularny wśród osób przyjeżdżających do Polski na parę tygodni z zagranicy. W przypadku chęci skorzystania z takiej oferty wystarczy się z nami skontaktować, pomożemy.


Kurs prawa jazdy przed 18-stką – tak, to możliwe! Już trzy miesiące przed osiemnastymi urodzinami (dokładnie trzy miesiące, co do dnia) możesz zgłosić się do Wydziału Komunikacji po PKK. Miesiąc przed urodzinami podejść do egzaminu teoretycznego. Szkoła jazdy ELMOT zaprasza do siebie osoby w każdym wieku – od najmłodszych, o których mówimy powyżej, aż po starszych – póki czujesz się na siłach i zdrowie pozwala, to jesteś mile widziany!


Czy można zdać egzamin online – w związku z sytuacją epidemiczną z jaką zmagamy się na całym świecie wokół tematu prawa jazdy narosło wiele wątpliwości. Ponieważ mnóstwo instytucji i placówek edukacyjnych przeniosło się w tryb pracy zdalnej, zaczęły się pojawiać pytania, czy i egzaminu na prawo jazdy nie można zdać online. Odpowiedź brzmi: niestety nie. Obie części egzaminu, zarówno część teoretyczna, jak i oczywiście praktyczna, mają miejsce w wojewódzkim lub miejskim ośrodku ruchu drogowego. Nasi kursanci po zakończeniu nauki jazdy najczęściej zdają egzaminy w Rybniku. Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanów takiego rozwiązania, jakim jest nauka zdalna. W szkole jazdy ELMOT nie musisz chodzić na wykłady. Istnieje taka możliwość, aby teoria, czyli po prostu nauka przepisów ruchu drogowego, odbyła się poza trybem stacjonarnym. W tym celu zaopatrujemy Cię w odpowiednie materiały dydaktyczne w formie książki, wykładów online i testów, następnie samodzielnie zdajesz egzamin teoretyczny w WORD, a na część praktyczną wracasz do nas. W ten sposób oszczędzisz sobie trochę stresu – szkoła jazdy wymaga dwóch podejść do egzaminu teoretycznego (po wykładach i po jazdach), potem trzecie podejście masz na egzaminie państwowym. Wybierając opcję bez wykładów na prawo jazdy egzamin zdajesz tylko raz, a pozytywny wynik, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest ważny całe życie.


Kurs prawa jazdy w OSK ELMOT możesz rozpocząć kontaktując się z nam osobiście, telefonicznie lub mailowo – wybór należy do Ciebie. Siedziba szkoły jazdy ELMOT znajduje się w centrum Gliwic, ale działamy w obrębie co najmniej 30 km od miasta. Na dłuższe trasy jeździmy do Rybnika, gdzie razem zgłębiamy tajniki zagadek egzaminacyjnych. Jazdy rozpoczynamy w centrum Gliwic, aby każdy miał swobodny dojazd do miejsca spotkań. Początki zajęć bywają trudne, dlatego możesz liczyć na pełne wsparcie instruktora od pierwszej chwili, gdy wsiądziesz do pojazdu szkoleniowego. Zaufaj mu, a wszystko będzie dobrze.

Zatem ZMIEŃ MARZENIA W RZECZYWISTOŚĆ i zapraszamy do ELMOTU!

OSK ELMOT, ul. Matejki 5
44-100 Gliwice
tel. 691 60 50 10